2018-07-20

ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В НОВОМУ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

ТЕМА ПЕРШОГО УРОКУ В НОВОМУ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів обов’язковим, як дає зрозуміти програма Міністерства освіти, 1-го вересня є і проведення першого уроку.

РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ

Щорічно Міністерство пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можуть коригуватись вчителем. Важливо, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми.

Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні:

  • орієнтуватись на вік школяра;

  • враховувати актуальність проблематики.

Так, для початкових — 1-4-х -  класів, доречними стануть такі теми:

  • “Діти об’єднують Україну”;

  • “Я люблю свою країну”;

  • Добре тим, хто вміє дружити”;

  • “Краса людини — її доброта”.

Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосуються політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад:

  • “Наші земляки — герої Революції Гідності”;

  • “Хочемо, щоб усі жили в мирі”;

  • “Розкажемо Європі про себе”;

  • “Українці серед інших європейських націй”;

  • “Добрототворення — наша мета”;

  • “Повага до європейських цінностей”;

  • “Історія нескорених” тощо.

Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми:

  • “Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС”;

  • “Будуємо справжню демократичну країну”;

  • “Прагнемо миру!”.

ПРО ЩО РОЗПОВІСТИ?

Яка б тема першого уроку в новому 2018-2019 навчальному році не звучала, в будь-якому разі вона повинна посприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до держави, суспільства та окремої людини. Важливо пояснити школярам, що ціннісне ставлення до кожної окремої людини передбачає соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, хоробрість та здатність постояти за себе та інших, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі та здійснювати колективну роботу, ефективно протистояти будь-яким проявам насильства та жорстокості, готовність допомагати та підтримувати.

Враховуючи рівень розвитку школярів, відповідні вікової категорії, важливо наводити різноманітні аргументи, приклади та факти.

ЯК ПРОВЕСТИ УРОК

Звичайно, більше запам’ятається урок, якщо він буде проведений в якийсь оригінальний спосіб. Як варіант, можна його провести у формі екскурсії (традиційної чи віртуальної), у формі дебатів, конкурсів, командних ігор, круглого столу.

Для підсилення емоційної складової першого уроку можна доповнювати розповідь переглядом якоїсь презентації, відеоролика, уривків із документальних фільмів, малюванням, квестами, записами музичних творів чи віршів.

На перший урок до учнів старших класів корисно б було запросити видатних  осіб. Так, для розмови на тему державності, демократії та євроінтеграції варто запросити представників органів місцевого самоврядування, адміністрацій. Якщо ж мова йде про військові дії, тоді бажаними гостями стануть військові, які захищають Україну зараз, чи відповідально робили це в якийсь інший період нашої державності.

Представники освітніх, наукових, культурних, благодійних, спортивних організацій також можуть приймати участь в обговореннях, висловлювати свою думку та заохочувати учнів до навчання та майбутній участі в державних, суспільних процесах.

Поєднання практичної та теоретичної складових допоможе зробити урок максимально цікавим та корисним для усіх учнів.


2018-2019 навчальний рік










Складаємо освітні програми на новий навчальний рік






Шановні колеги!

 Міністерство освіти і науки України на своєму сайті оприлюднило накази № 405, № 406, № 408 від 20 квітня 2018 р., у яких йдеться про затвердження типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня та ІІІ ступеня на 2018-2019 навчальний рік:
Для забезпечення їх реалізації рекомендуємо ознайомитись із змістом цих програм та розпочати активне планування і складання освітніх програм на новий навчальний рік.

У підходах до планування радимо звернути увагу на подану методичну презентацію, що стосується розподілу предметних компонентів освітньої галузі "Суспільствознавство" на 2018-2019 н.р. за таким посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1DLSCPOWoqp_OMmBD0TG73qOLwyiJHGR7?usp=sharing 

2018-03-01

Куди піти вчитися ?







Вступ 2018: оприлюднені спеціальності українських вишів


Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» оприлюднені дані про освітні програми, на які буде проводитись прийом вступників на навчання у закладах вищої освіти в 2018 році.
Зокрема, на освітній платформі оприлюднено інформацію про освітні програми кожного навчального закладу, перелік конкурсних предметів для вступу, складові конкурсного бала, відповідні коефіцієнти, що застосовуватимуться для розрахунку конкурсного бала тощо.
Також для кожної освітньої програми висвітлені актуальні дані щодо ліцензійного обсягу, строків навчання, факультету, на якому проводиться навчання, інша корисна для вступників інформація.
Опубліковані дані допоможуть абітурієнтам визначитись із вибором навчального закладу, освітньої програми у ньому, та виважено обрати необхідні предмети для складання зовнішнього незалежного оцінювання.
Інформацію про освітні програми розміщено для кожного закладу вищої освіти України, які станом на 13 лютого 2018 року актуалізували відповідну інформацію у Єдиній державній базі з питань освіти.
Пошук навчального закладу на сайті можна здійснити за відповідним регіоном.
Також на сайті доступна статистична інформація вступної кампанії 2017 року, яку можна переглянути натиснувши на відповідне посилання на сторінці кожного навчального закладу.
У липні 2018 року інформаційна система «Вступ.ОСВІТА.UA» висвітлюватиме інформацію про перебіг вступної кампанії до закладів вищої освіти України з метою забезпечення її відкритості.
Інформація про освітні програми отримана інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» з Єдиної державної бази з питань освіти за договором з ДП «Інфоресурс».

2018-02-26

23.02.2018 року на базі Плугатарської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури на тему: "Педагогічні освітні технології вчителя ХХІ століття". 
Був проведений відкритий урок зарубіжної літератури ( Вчитель Буша С.Л.)






2018-02-22

Засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітанітарного цилу



21.02.2018р. відбулося засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітанітарного цилу, де розглядалися питання такої теми : 
"Інноваційна діяльність учителя під час планування структури сучасного уроку" 
Форма проведення: аукціон методичних ідей 
1. Обмін досвідом. Активізація розумової діяльності учнів під час вивчення нового матеріалу. 
Демченко В.Г. 
2. Виховання національної свідомості, традицій, патріотизму, культури на уроках історії. 
Ярмош М.М. 
3. Використання ІКТ під час проведення уроків – вимога часу. 
Буша С.Л. 
4.Нетрадиційні форми контролю рівня знань, умінь і навичок учнів. 
Прохорчук О.В., 
2. Практичне заняття. 
Відвідування та обговорення уроку української мови у 8 класі. 
Яресько Н.В.








2018-02-07

Це важливо!

Це важливо!

Серед інфекційних захворювань, які реєструються в Україні, грип та гострі респіраторні вірусні інфекції складають понад 90%. Щороку кожен шостий мешканець нашої країни хворіє на грип чи ГРВІ. В зв'язку з наближенням епідемічного підйому з грипу міста необхідно знати:
ПАМ’ЯТКА ЩОДО ГРИПУ:
Симптоми захворювання:
- Інкубаційний період від 1 до 7 днів;
- Раптове підвищення температури тіла більше 38 0 С, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла;
- Біль у горлі, головний біль, біль у мязах;
- Закладання носа, нежить;
- Кашель;
Затруднене дихання;
- Інколи може бути діарея, проноси. 
Як можна заразитися вірусом грипу
Від іншої хворої людини повітряно- крапельним, та повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання) при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів). При чханні, кашлі хворий повинен прикривати рот, ніс серветкою, яку після використання необхідно викинути.
Як попередити зараження грипом:

- уникати контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції;
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей; - часто провітрювати приміщення;
- часто мити руки з милом або використовувати дезінфікуючі серветки;
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками; - уникати обіймів, поцілунків і рукостискань; - якщо у людини є симптоми грипу то необхідно триматися від нього на відстані не менше 2-х метрів;
- дотримуватися здорового способу життя, підвищувати опірність організму до інфекцій:повноцінний сон, вживання харчових продуктів, багатих на білок, вітаміни, мінеральні речовини, вести фізично активний спосіб життя;
- не переохолоджуватись, одягатись по сезону.
Якщо в сімї є хворий на грип необхідно:
- Ізолювати його в окреме приміщення (кімнату); - Обмежити доступ до хворого членів родини, осіб що проживають з ним;
- Під час спілкування з хворим на грип необхідно швидко ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рота підсоленою кипяченою водою;
- У хворого на грип повинен бути окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни;
- Підтримуйте у приміщенні чистоту, проводьте вологе прибирання та провітрювання;
- В харчуванні хворого повинна переважати молочно-рослинна їжа та достатня кількість рідини у вигляді чаїв та вітамінних напоїв.
При появі симптомів захворювання необхідно обов'язково звернутись до лікаря!

2018-01-28







БІЙ ПІД КРУТАМИ (29 СІЧНЯ 1918 РОКУ)

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА


29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.

Січень 1918 року. На столицю України насуваються озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам.
Курінь, що налічував 300 душ, складався із студентів Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути, що розташована на залізничній лінії Москва – Бахмач – Київ.
П’ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.
28 студентів потрапили в полон. Муравйовці цілу ніч по-звірячому мордували їх, а на світанку повели на розстріл. У зимове холодне небо злетіли звуки гімну „Ще не вмерла Україна”, що його першим заспівав гімназист Григорій Пипський. Пролунала недовга кулеметна черга… В загальному бій під Крутами тривав 3 дні. 29 січня було вбито останнього з трьохсот крутівських героїв. Більшовицькі кати заборонили місцевим селянам поховати за християнським обрядом тіла захисників Києва, залишивши їх на засніженому полі.
Київ було захоплено у лютому, а вже у березні столицю УНР було звільнено.
Тільки тоді почали розшукувати тіла молодих людей, які загинули під Крутами. Вдалося знайти лише 30 скалічених тіл юнаків, більшість з яких урочисто поховали у братській могилі у Києві на Аскольдовому цвинтарі.
„Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні”, — сказав Президент УНР Михайло Грушевський під час поховання героїв.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.